Haber

Adana’da evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis

Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık Ö.D. Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı da esas hakkındaki mütalaasında, zanlının Denizli Mahallesi’ndeki evinde bir sigara paketinin arasına sakladığı sentetik uyuşturucu maddeyi polis ekipleri tarafından gelen 4 kişiye satarken yakalandığını da bildirdi. kendisine gece saatlerinde, konutun sokağa dökülen tüketim borusuna gizlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildi.

Savcı, olay tespit ve tutuklama tutanağını dikkate alarak Ö.D. “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılması ve mevcut durumunun devam etmesi.

Sanık Ö.D savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını ileri sürdü.

Suçlamaları kabul etmeyen OD, “Hakkımdaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum” dedi. terimleri kullandı.

Mahkeme, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Ö.D.’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya temini” kabahatinden 25 bin lira para cezasına çarptırılmasına karar vererek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu