Haber

Akdeniz Üniversitesi Katlı Otoparkta Betonarme İmalatı Tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yerleşke alanında 1797 araç kapasiteli Katı Otopark Projesi’nin betonarme imalatları tamamlanarak Akdeniz Üniversitesi’ne teslim edildi. Aynı zamanda afet toplanma alanı olarak da hizmet verecek olan proje 116 milyon TL’ye mal oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. oranı yüzde 100. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, temel artı 3 kat olarak 13 bin 244 metrekare alan üzerine inşa edilen çok katlı otopark projesinde hummalı bir çalışma yürüttü. Söz verilen zamandan önce teslim edilen projenin diğer mimari uygulamaları, mekanik ve elektrik panosu imalatları ile çevre düzenlemesi Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

AYNI ZAMANDA AFET BİRLEŞİM ALANI OLACAK

Akdeniz Üniversitesi’nin 1797 araç kapasiteli otopark sorununu çözecek projeye Büyükşehir Belediyesi 116 milyon lira harcadı. Katlı otopark projesi 4 kattan oluşuyor ve toplam 54 bin 400 metrekare inşaat alanına sahip. Afet acil toplanma alanı olarak da kullanılacak olan proje aynı zamanda şehrin değerli bir ihtiyacına da cevap verecek.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu