Haber

CHP’nin TİP’e 30 milyon lira verdiği iddiası dünyayı karıştırdı! Tazminat davası açacaklar.

CHP’nin seçim öncesi Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) 30 milyon lira verdiği iddiaları gündemdeydi. Gazeteci Bahar Feyzan’ın iddiaları üzerine TİP avukatları harekete geçti. Feyzan’ın iddiasıyla ilgili kabahat şikayetinde bulunulacağı, hem kendisine hem de iddiayı yayanlara tazminat davası açılacağı belirtildi.

Bahar Feyzan.

TIP’TEN TALEPLER SONRASI AÇIKLAMA

Gazeteci Bahar Feyzan’ın seçim öncesi ‘CHP TİP’e 30 milyon lira verdi’ tezi kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. İddialara tepki gösteren TİP’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Partimizin seçim döneminde CHP’den 30 milyon TL aldığına dair Bahar Feyzan’a iftira atan avukatlarımız suç duyurusunda bulunacak. Hem kendisine hem de bu iftirayı yayanlara dava açılacaktır.” ifadeler yer aldı;

“TİP’in merkezi seçim bütçesi, normal partilerin bir ilçe teşkilatının bütçesinden bile düşük. Bu durumla birlikte, işçilerin katkılarıyla oluşturduğumuz seçim bütçemize yönelik iftira ortadan kalkmış olacak, aynı zamanda TİP’in merkezi seçim bütçesi de partilerin bir ilçe teşkilatının bütçesinden bile düşük. “gazeteciler”, reklamcılar ya da araştırmacılar bazı kesimlerin gereksiz harcamaları ile kamunun parasının aktarıldığı, güçlendirildiği.Ayrıca müşterilerden alınacak tazminatın tamamı depremzedelerin yararına kullanılacaktır.Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.”

haber-bafra.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu