Haber

Görevden alınan Fransa Futbol Federasyonu Başkanına taciz soruşturması

AFP’de yer alan habere göre, Paris savcılığı, hakkındaki son iddialar üzerine geçen hafta cumhurbaşkanlığı görevinden alınan Noel Le Graet hakkında soruşturma başlattı.

81 yaşındaki Le Graet hakkında açılan soruşturmanın Fransız basınında yer alan cinsel taciz iddialarına dayandırıldığı belirtildi.

Yöneticiden taciz suçlaması

Son olarak futbol menajeri Sonia Souid, L’Equipe gazetesine RMC radyo kanalına verdiği röportajda, “Le Graet’in dairesine gittim. Yardımını istersem bana da bazı şeyler yapmasına izin vermemi söyledi.”sözlerini kullandı.

Fransa Spor Bakanlığı da Noel Le Graet hakkında başka bir soruşturma yürütüyor.

2011’den beri FFF başkanlığını yürüten Le Graet’in görevden alınmasının ardından yardımcısı Philippe Diallo geçici olarak idam edildi.

Le Graet’in Zidane’a yönelik sözleri de tepki çekti

Noel Le Graet, ilk olarak Fransız eski yıldız futbolcu Zinedine Zidane hakkında yaptığı açıklamalarla tepki çekti.

Zidane’ın başkanlık görevini sürdürürken milli takımda teknik direktörlük yapma potansiyeli hakkında ülke basınına konuşan Le Graet, “Zidane benimle iletişime geçmeye çalışmadı. Arasa bile telefonunu açmam. … Onunla hiç konuşmadık.” kelimeleri kullanmıştı.

Fransa Spor Bakanlığı, İspanya’nın Real Madrid kadrosu, Fransız yıldız Kylian Mbappe ve çok sayıda futbolcu, Zidane ile ilgili açıklamaları nedeniyle Le Graet’i eleştirdi. FFF ise Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda A Milli Takım’da üst üste ikinci kez final oynayan teknik direktör Didier Deschamps’ın sözleşmesini 2026’ya kadar uzattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu