Haber

İTÜ KIZ YURDU RİSKLİ OLDUĞU BELİRLENDİKTEN SONRA KÖTÜ OLDU

İSTANBUL Teknik Üniversitesi (İTÜ), depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle süreksiz kız öğrenci yurdunun boşaltıldığını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri ve aileleri, yurtların depreme karşı güvenli olup olmadığına ilişkin rektörlükten soruşturma talep etti. Üniversite yönetiminin yaptığı incelemeler sonucunda yıkılan kız öğrenci yurdu binasının depreme dayanıklı olmadığı belirlenerek boşaltıldı. Yurtta kalan öğrenciler İstanbul Gençlik ve Sporİl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarına yerleştirilecekleri açıklandı.

İTÜ’den yapılan açıklamada, “Üniversitemiz ve ilgili bakanlık mevcut yurt ve fakülte binalarında incelemelere başladı. Yapılan incelemelerde, kullanılmayan kız öğrenci yurdu binasının depreme dayanıklı olmadığı ve boşaltılması gerektiği anlaşıldı. Üniversite kampüsümüzde bulunan yurt ve misafirhanelerde öğrencilerimize yer bulunmamaktadır bu sebeple İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile istişare edilerek KYK yurdundan yer talep edilmiş ve öğrencilerimiz KYK’ya yerleştirilmiştir. Tüm yurtlarımız da dahil olmak üzere üniversite binalarımızda darbelere dayanıklılık açısından denetimler devam etmektedir.Yurtlarımızda yer müsait olduğunda öğrencilerimiz en kısa sürede İTÜ yurtlarına yerleştirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu