Ekonomi

New York borsası düşüşle açıldı

S&P 500 endeksi yüzde 0,37 düşüşle 4.139,33 puana, Nasdaq endeksi yüzde 0,74 düşüşle 12.063,68 puana geriledi. ABD’de ekonomiye ilişkin sinyaller, politika yapıcıların yönlendirmesi ve şirketin finansal sonuçları yatırımcıların odağında kalırken, yeni güne başlarken borsalarda olumsuz bir seyir izlendi.

Bugün ülkede açıklanan bilançolara göre ABD’nin en büyük bankalarından Morgan Stanley’in bu yılın ilk çeyreğinde net karı yüzde 19, geliri ise yüzde 2 azaldı. Morgan Stanley’in hisseleri mali sonuçlarının ardından yüzde 1’den fazla düştü.

Dün piyasaların kapanmasının ardından bilançosunu açıklayan Netflix’in hisseleri, gelir ve üye sayısının beklentilerin altında kalmasının ardından yüzde 4’e yakın değer kaybetti.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın da hisseleri, ABD’de iki elektrikli araç modelinin fiyatlarının bu yıl altıncı kez düşürülmesinin ardından yüzde 3’e yakın değer kaybetti.

Para politikası cephesinde, hafta başından itibaren ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin “şahin” açıklamaları, bankanın faiz artırımlarını durdurabileceği yönündeki beklentilerin oluşmasına neden oldu.

Fed’in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutabileceği beklentisiyle ABD 10 yıllık tahvil faizi yüzde 3,63’e yükseldi.

Fed’in para piyasalarındaki fiyatlamalarda 25 baz puan faiz artırımına devam edeceğine dair beklentiler güçlü kalırken, analistler bugün açıklanacak olan Fed’in Bej Defter Raporu’ndan alacağı sinyallerin piyasalarda etkili olabileceğini belirtti. beklentiler.

haberkepez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu