Haber

Pakistan’ın eski Başbakanı Khan’a yayın yasağı

Pakistan Elektronik Medya Düzenleme Kurumu (PEMRA), eski Başbakan İmran Han’ın konuşmalarının ve basın toplantılarının tüm uydu kanallarında canlı ve banttan yayınlanmasını yasakladı. Polis ise Toshakhana davası kapsamında çıkarılan tutuklama kararına istinaden Khan’ı gözaltına almak için Lahor kentindeki konutuna gitti.

Pakistan eski Başbakanı Imran Khan, Pakistan Elektronik Medya Düzenleme Kurumu (PEMRA) tarafından yasaklandı. Khan’ın konuşmalarının ve basın toplantılarının canlı ve banttan yayınlanması tüm uydu kanallarında yasaklandı. PEMRA, Khan’ın konuşmalarında her zaman asılsız iddialarda bulunduğunu, devlet kurumlarına iftira attığını ve nefret söylemi yaydığını, bu nedenle asayiş ve huzuru bozduğunu belirtti.

Devlet kurumları ve yetkilileri hakkında “asılsız iddialar, nefret söylemi, iftira ve asılsız açıklamalar”ın Pakistan Anayasası’nın 19. maddesini ihlal ettiğini belirten PEMRA, Pakistan Yüksek Mahkemesi’nin bu konudaki emsal kararına dikkat çekti.

Polis, Khan’ı gözaltına almak için evine gitti.

Polis, Toshakhana davasında hükümete hediye satma ve varlıklarını gizleme suçlamalarıyla çıkarılan tutuklama emrinin ardından bugün Khan’ın Lahor’daki evine gitti. Yandaşları Khan’ın evine akın ederken, Khan’ın konutta olmadığı belirtildi. Khan, yaptığı açıklamada hiçbir kurum ve kişinin önünde diz çökmediğini, milletin diz çökmesine izin vermeyeceğini belirtti.

Terör, rakip siyasetçiye karşı cinayete teşebbüs ve rüşvet suçlamasıyla açılan davalarda “geçici kefalet” ile serbest bırakılan Khan, Toshakhana davasında ise devlet ikramiyesini satma ve mal varlığını gizleme suçlamasıyla hakkında tutuklama kararı verildi. 28 Şubat’ta kefaletle serbest bırakılmasını engelledi. . Khan aynı gün 4 duruşmanın 2’sine katıldı, 2’sine katılamadı. – KARAÇİ

haberyenisehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu