Haber

Seçim Günü Hasta ve Engellilere Ulaşım Desteği

Nevşehir Belediyesi, 13’üncü Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Seçimlerinde il merkezinde yaşayan yaşlı, hasta ve engelli seçmenlerin oy kullanacakları okullara ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. Başvuru yapmak ve bilgi almak isteyen vatandaşlar Nevşehir Belediyesi’nin 153 Davet Merkezi ile iletişime geçebilecek.

Nevşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Seçimlerinde oy kullanacak hasta ve engelli vatandaşların demokratik haklarını kullanabilmeleri için gerekli tedbirleri aldı. Bu kapsamda Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Özel İnsan Eğitim Merkezi, 14 Mayıs 2023 Pazar günü hasta ve engelli vatandaşları yurtlarından oy kullanacakları okullara tam donanımlı hasta ve engelli taşıma araçlarıyla ulaştıracak.

Ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen engelli ve hasta vatandaşlar, Nevşehir Belediyesi 153 Davet Merkezini arayarak ulaşım hizmeti talebinde bulunabilecek.

Nevşehir Belediyesi Davet Merkezi’nin 153 numaralı telefonunu arayarak randevu alan vatandaşlar, seçim günü evlerinden alınarak oy kullanacakları sandıklara götürülecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu