Haber

Şırnak’ta 14 bölge geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Şırnak Valiliği, 13-27 Eylül tarihleri ​​arasında Şırnak merkez ile Cizre, Silopi, Uludere, Güçlükonak ve Beytüşşebap ilçelerinde bulunan 14 bölgenin “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, 13-27 Eylül tarihleri ​​arasında Şırnak merkez ile Cizre, Silopi, Uludere, Güçlükonak ve Beytüşşebap ilçelerinde 14 bölgenin “geçici özel güvenlik bölgesi” ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, “İlimizin mülki sınırları içerisinde yer alan; milli güvenliğin sağlanması, kamu sistemi ve güvenliğinin korunması, suçların önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin, başkalarının hak ve özgürlükleri ile genel kamu düzeninin korunması, şiddet olaylarının meydana gelmesinin önlenmesi” ifadelerine yer verildi. olayların önlenmesi ve oluşabilecek olumsuz durumların önlenmesi.” Bunu önlemek amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11’inci maddesi ve 2565 sayılı Askeri Kısıtlı Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 32/A maddesi uyarınca; Cudi, Şırnak İl Merkezi, Cizre, Silopi, Uludere, Güçlükonak, Beytüşşebap ilçeleri sınırları içerisinde yer almaktadır. Ücretli olarak Dağ, Bestler Çayı, Kurt Dağı, Kureşin, Karaçalı Zirvesi, Kel Mehmet Deresi, Serin Vadisi, 2088 Yükseklik Zirvesi, Küçük Su Yaylası, Gabar Dağı, Altın Dağı, İncebel Dağı, Oymakaya’daki bahis alanlarına giden vatandaşlar Tanin Tanin Bölgeleri, söz konusu bölgelerdeki yasa dışı unsurlardan zarar görmemesi ve bunlara karşı alınacak tedbirlerin önlenmesi amacıyla 13 Eylül (Dahil) – 27 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiştir. Açıklamada, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından söz konusu alanlara girişi yasaktır” denildi. – ŞIRNAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu