Haber

Temel Karamollaoğlu: “Yuhalayarak Sistem Değişmez Ama Vereceğiniz Oylarla Bu Sistem Mutlaka Değişecek”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Afyonkarahisar’da; “‘Doğru insan, doğru zamandaki insandır’ diyorlar ve çok da haklılar. Doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var, ama bugünün adamına değil. Bu sistemin kurucusu olan arkadaşlar Tek adam rejimi zorla, bugün bu dayatmanın bedelini ödüyoruz. Buradan gitmeliyiz. Bu sistem yuhalanacak. “Bu bir sistem değil, değiştirilmesi gereken bir sistem. Mayıs ayındaki seçime gittiğimizde ‘huuu’ yerine bu sistemi değiştirecek oyları vereceksiniz. Yuhalayarak sistem değişmiyor ama sizlerin oylarıyla bu sistem mutlaka değişecek” dedi.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugün Afyonkarahisar’da düzenlenen Millet Buluşması’nda vatandaşlara seslendi.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

“HAYAT STRESİ ARTIK SADECE KÜÇÜK BİR AZINLIĞIN DEĞİL, HERKESİN ENDİŞESİDİR”

“Zor bir dönemden geçiyoruz, değerli bir adım atacağız ve ülkemizi bugün içine sürüklendiği tüm sıkıntılardan hep birlikte kurtaracağız. Gücümüz zayıflamaya başladı ve halkımız ne yazık ki perişan bir noktaya geldi.” yanlış yönetim anlayışına ve siyasete.Geçim sorunu artık küçük bir azınlığın değil herkesin sorunu.Sadece ekonomik sıkıntıları kastetmiyoruz, toplumsal yönde de sıkıntılarımız var.Özellikle iktidardaki arkadaşlar kullanmaktan çekinmiyorlar. Ülkede birlik ve kardeşliği pekiştirecek sözler yerine, bizi birbirimizden ayıracak, düşman edecek sözler kullanmak.

“BU SİSTEMİN KURUCULARI OLAN ARKADAŞLAR ZORLA TEK ADAM REJİMİNE GEÇTİ, BU UYGULAMANIN BEDELİ BUGÜN ÖDÜYORUZ”

Doğru zamanda doğruyu söylerler adamım hem de çokça doğruyu söylerler. Gerçek zamanda gerçek erkeğe ihtiyaç var ama günümüz erkeğine değil. Bu değişmeli. Bu sistemin kurucuları olan arkadaşlar tek adam rejimini zorla dayattılar, bugün bu dayatmanın bedelini biz ödüyoruz. Buradan gitmeliyiz. Geçmişte ne zaman koalisyon kursak Afyon’un sahip olduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek için adımlar atıldı. O adımlar şimdi iptal edilmeye çalışılıyor, bunun da üstesinden geleceğiz. 1974 yılında Ecevit ve Erbakan koalisyonlarında çok büyük adımlar atıldı. En önemli adımlardan biri de 2 yıl önce afyon ekiminin yasaklanmasıydı. Alınan ilk kararlardan biri, afyon ekiminin serbestleştirilmesi, afyon ekiminin değil, afyon ilaç endüstrisinin temelini oluşturmak oldu. Afyon’da alkaloit fabrikasının kurulmasına karar verildi ve temeli atıldı. Yüzlerce temel atmamız gerekiyor desem yanılmış olmam.

“DOĞRU ZAMANDA DOĞRU KİŞİYİ BAŞKAN YAPARAK SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE EN ÖNEMLİ ADIMI ATACAĞIZ”

Sadece Afyon’u değil tüm ülkemizi ayağa kaldırmak zorundayız. Yollar, hızlı trenler, havaalanları yapmak kötü bir şey değil. Ancak geçiminizi sağlamadan saraylar yapmaya kalkışırsanız bu ülkeye yapılan en büyük kötülük olur, biz buna israf deriz. Bizim inancımıza göre israf da haramdır, itibar kazanmak için yapılan israfı meşru kabul edemeyiz. Bu israf, yolsuzluk, bu rüşvet mekanizması bizi perişan ediyor. Bunu aşmadan ülkeyi düzeltmek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden gerçek zamanlı olarak doğru adama ihtiyacımız var. Bu adımla birlikte 6 siyasi parti ile orta noktaya geldik; Geçmiş tecrübesine bakarak, dürüstlüğüne, samimiyetine ve becerisine değer vererek Sayın Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayımız yapmaya karar verdik. Bu nedenle gerçek zamanlı olarak doğru kişiyi başkan yaparak sorunların çözümünde en değerli adımı atmış olacağız.

“YANLIŞ YAPMAK İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ”

6 siyasi parti bir araya geldi, karar verdik; 6 siyasi partinin genel başkanları da değerli kararlarda mutlaka yer alacak. Karara onların da onayı olacak, yani birlikte karar vereceğiz, 6 imza olacak. Danışmanlığın ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmeyenler için bu tür bir çalışma yapılabilir mi? Tabii ki olacak. Ülkemizin sorunlarının tek başına keyfi kararlar alarak çözülebileceğini düşünmüyor ve hata yapmamak için her türlü tedbiri alacağız. Bizimki gibi bir sistem kurmazsanız, kendi yanlış çarklarınızı çeviremezsiniz, bu sistemde hile yapamazsınız. Ülkemizin her yerinde bu adımları atmak zorundayız.

“SİSTEM RESİMLE DEĞİŞMEZ AMA BU SİSTEM SİZİN OYLARINIZLA DEĞİŞMEK ZORUNDADIR”

Ülkemizin yaşanabilir bir ülke olmasını diliyoruz. Bunun gerçekleşmesi için atılacak en değerli adım ise adaletin tesisidir. Adalete güvenilmeyen bir ülkede barış olmaz. Kanaatimizce bir hata yaparsa ilk yargılanması gereken kişi Cumhurbaşkanının kendisidir. Sadece adalet değil dürüstlük, haram yememek, insanların haklarına dokunmamak, liyakat sahibi insanları işe getirmek; bir ülkede barış ve güvenliğin sağlanmasının vazgeçilmez şartlarıdır. Bugün çalışanlara iş verilmiyor, ancak taraftarsanız iş bulabilirsiniz. Türkiye’de sadece 5 firma mı var, ihaleler gidiyor? Buna nasıl razı olabiliriz? Bu sistem yuhalanacak bir sistem değil, değiştirilmesi gereken bir sistemdir. Mayıs ayında seçime gittiğimizde ‘yuh’ yerine bu sistemi değiştirecek oyları vereceksiniz. Yuhalayarak sistem değişmiyor ama sizlerin oylarıyla bu sistem mutlaka değişecek.

“TARIMI BÜTÜN OLARAK YÜKSELTECEĞİZ. ÜLKEMİZ DÜNYAYI BESLEYEN GÜÇLÜ BİR ÜLKE OLACAKTIR”

Tüm ekonomik gücümüzle ülkemizi var gücümüzle zenginleştirmeye, yeni yatırımlar yapmaya, işsizliği ortadan kaldırmaya, ihracatımızı artırmaya ve ithalatımızı yok etmeye mecburuz. Bunu yaparsak birkaç yıl içinde Türkiye’miz devrim niteliğinde adımlar atacak ve bir bütün olarak ayağa kalkacağız. Aslında şeker fabrikalarının temelleri Erbakan hocamız tarafından atıldı, bugün şeker fabrikası ne oldu? Tekrar kuracağız. Bununla da kalmayıp ülkemizde en hızlı takdir edilmesi gereken dal tarımdır. Tarımı bir bütün olarak yükselteceğiz. Ülkemiz dünyayı besleyecek güçte bir ülke olacaktır.

“MEDENİYETİMİZİ ZİRVEYE ÇIKARACAK ADIMLARI BİRLİKTE ATACAĞIZ”

Amerika’nın Silikon Vadisi, Afyon’daki Amerika’nın Silikon Vadisi gibi bir vadi haline gelecek. Ciddi yatırımlar yapılacak ama düşünmek ve fikir üretmek için daha çok adım atılacak. Afyon Saadet Partisi olarak bizim de adaylarımız var. Burada bir patlama olacak, bu patlamaya ihtiyacımız var. Sonuç olarak sistem değişecek ve yeni bir dünya kurmak için adımlar atılacaktır. Ortadoğu’da, Avrupa’da ve dünyada barışın tesisi ancak ülkemizin güçlü bir ülke haline gelmesiyle mümkündür. Medeniyetimizi yeniden zirveye taşıyacak adımları hep birlikte atacağız.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

haberalapli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu