Haber

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş Anıtkabir’i ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 28. Dönem Başkanı Numan Kurtulmuş, Başkanlık Divanı üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

7 Haziran’da yapılan seçimlerle TBMM’nin 28. dönem başkanı seçilen Numan Kurtulmuş, Başkanlık Divanı üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine gelen Kurtulmuş ve beraberindekiler, mozoleye çelenk bıraktı. Burada saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kurtulmuş, meclis üyeleriyle birlikte İstiklal Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Kurtulmuş, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Milli Mücadelenin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk. TBMM ve Cumhurbaşkanlığı 28. rotasyon lideri olarak karşınızdayız.” Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu süreçte, emperyalizme karşı mücadele kararlılığı temel mottolarımızdan biridir.Yetkisini milli iradeden almayan hiçbir gücün karşısında boyun eğmeme kararlılığımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının her alanda sesi ve etkin gücü güçlü bir Türkiye’nin yüzyılı olması için var gücümüzle çalışacağımızı teyit ederiz.Devletimizin ebediyen bekası temel düsturumuzdur. Milletimizin huzur ve refah içinde yaşaması için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirme kararlılığı ve kararlılığındayız.Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak demokrasi, milli irade ve hukukun üstünlüğü temel unsurlarımızdır. Bağımsızlığımızı tehdit edecek her türlü girişimin karşısında duracak, Milli birlik ve beraberlik bilinciyle, ülkemizin topyekun kalkınma yolunda inançla yürüyeceğiz. Sizlerin şahsında diriliş mücadelesi veren, harabelerden dimdik ayakta duran silah arkadaşlarınızı, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve minnetle anıyoruz. Ruhun şad olsun.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu