Haber

Tekirdağ’da yaşayan çifte vatandaşlar oy kullandı.

Tekirdağ’da yaşayan çifte vatandaşlar, Bulgaristan’da yapılan genel seçimler için oy kullandı.

Tekirdağ’da yaşayan çifte vatandaşlar, Bulgaristan’da yapılacak genel seçimler için kurulan sandıklarda oylarını kullandı. Bulgaristan ve Bulgaristan dışında kayıtlı 6 milyondan fazla seçmenin oy kullandığı genel seçimlerde; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de kurulan sandıklarda oylarını dijital ortamda kullanan vatandaşlar, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Tekirdağ’da yaşayan çifte vatandaşlar için 50. Yıl Ortaokulunda sandık kuruldu. Sabah erken saatlerde gelen vatandaşlar, Bulgaristan’da yapılan seçimlerde oy kullanarak vatandaşlık görevlerini yerine getirdi.

Oy kullanan vatandaşlardan Sabit Hacıoğlu, “Millete hayırlı olsun, inşallah bu sefer mesele hallolur. Çünkü sanırım 4. kez geliyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Çifte vatandaş olan Nihat Doğan, “Memnun olduk ama iki yılda beş seçim yapıyorlar. Çok üst düzeyde seçim yapıyorlar. Koalisyon kuramadılar. Ne olacak hükümetleri. Olacak” dedi. Bu seçimde yine sonuç yok. Altı ay sonra, Eylül, Ekim. “Yine seçime gideceğiz, göreceksiniz. buraya yazıyorum Son seçimde 2 milyon 560 bin kişi oy kullandı. Bu seçimlerde ne olur bilmiyorum. Türkiye’de 160 sandık kuruldu. 36 milletvekili seçtik. Bu yıl da aynı oylar rahat çıkacaktır” dedi. – TEKİRDAĞ

haberkarapurcek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu